Color II Color I

Aktualności

Muzeum czeka z świątecznymi nagrodami

Mikołajkowy konkurs z nagrodami, historie znanych i lubianych kolęd, których znajomość pomoże w sięgnięciu po muzealne upominki  a wreszcie wspomnienie kolejnej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, to tylko część planów Muzeum im. Orła Białego na ostatni miesiąc tego roku. Choć pandemia zmusza nas do działań on-line, to chcemy być jak najbliżej tych, którzy dosłownie lub wirtualnie są naszymi częstymi gośćmi.

Już w poprzedzający „Mikołajki” piątek (4 grudnia), pod muzealną choinką spotkacie na Fecebooku znane w  mieście i regionie osobistości, które nie tylko opowiedzą o swoich „okołoświątecznych” przygodach, ale wylosują okolicznościowe pytania. Na autorów nadesłanych przez Internet odpowiedzi czekać będą nasze nagrody.

13 grudnia, punktualnie o północy rozpoczniemy na muzealnym Facebooku emisję programu poświęconego wydarzeniom z 13 grudnia 1981 roku. Nie zabraknie wspomnień, przypomnienia najważniejszych faktów związanych ze stanem wojennym i dokumentów z tamtych dni.

17 grudnia, w 50. rocznicę wydarzeń na Wybrzeżu i śmierci Zbyszka Godlewskiego, mamy nadzieję rozstrzygnąć konkurs na interpretację „Ballady o Janku Wiśniewskim”.

Wreszcie począwszy od 21 grudnia zamieszczać będziemy filmowe opowieści o historii ulubionych kolęd. Wiedza o nich przyda się internautom do proponowanych wówczas przez Muzeum konkursów z nagrodami.

I tak upłynie nam czas do pierwszej gwiazdki, a potem, oby do lepszego Nowego Roku.