Color II Color I

Aktualności

Mazurek Dąbrowskiego w Muzeum

Jak prawidłowo śpiewać nasz hymn narodowy i jak radzić sobie z obfitującym w polskie znaki tekstem – na te pytania przyszło odpowiedzieć muzealnikom, których przed narodowym świętem szkolił w tym zakresie skarżyski muzyk i pedagog Mariusz Kaczmarczyk. Wierzymy, że zamieszczony na muzealnym Facebooku materiał z tej „sesji” pozwoli nam wszystkim, z jeszcze większą radością zaśpiewać hymn narodowy w dniu Święta Niepodległości.

Śpiewamy ją wszyscy, bo to pieśń, która jednoczy nas niezależnie od wieku, wyznania i poglądów. Mazurek Dąbrowskiego towarzyszy nam zwykle w dniu 11 listopada. Wierzymy głęboko, że i tegoroczne obchody Święta Niepodległości, choć naznaczone pandemią, odbędą się przy dźwiękach Pieśni Legionów Polskich we Włoszech.

Zapraszamy do wysłuchania muzycznych uwag Mariusza Kaczmarczyka, które znajdziecie Państwo na naszych stronach. Liczymy na wyrozumiałość dla naszych skromnych prób wokalnych. Zasady sanitarno-epidemiologiczne spowodowały, że miast  muzycznych talentów, na swoistej „lekcji muzyki”, znaleźli się muzealnicy.

Zapraszamy więc na muzealny Facebook a  potem do wspólnego śpiewu ukochanej pieśni wszystkich Polaków.