Color II Color I

Aktualności

„Jeszcze będzie wspaniale”: Grupa Muzyczna "Klimat"

Już w najbliższą sobotę (19 września) Muzeum im. Orła Białego zaprasza na charytatywny koncert „Jeszcze będzie wspaniale”, w którym wszyscy wykonawcy wystąpią gratis a sam wstęp na imprezę będzie wolny. Kolejnym bohaterem rozpoczynającego się o godz. 17 eventu, którego dziś „anonsujemy” będzie Grupa Muzyczna „Klimat”.
„Klimat” zagości na muzealnym placu już po raz drugi. Wcześniej bawił publiczność podczas „Strzeleckiego pożegnania lata”. Jeden z jego liderów Mariusz Kaczmarczyk nagrał tej wiosny dla Muzeum im. Orła Białego trzy utwory nawiązujące do rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozrywkowo „Klimat” zaprezentuje się w repertuarze najczęściej sięgającym do lat 80. Czasem sięgnie jednak mocniej do muzycznego „archiwum”. W sobotni wieczór możemy liczyć w ich wykonaniu na piosenki zespołów: „Maanam”, „Bajm” i „Czerwone Gitary”. Nie zabraknie też piosenek śpiewanych niegdyś przez Zbigniewa Wodeckiego i Czesława Niemena. Z zagranicznych wykonawców usłyszymy choćby muzyczne wspomnienie Elvisa Presleya.
Przypomnijmy, że koncert „Jeszcze będzie wspaniale” odbędzie się na placu Muzeum im. Orła Białego w najbliższą sobotę (19 września). Początek o godz. 17. Obok Grupy Muzycznej „Klimat” wystąpią na nim Dariusz Bernatek i Zbigniew Biber. Wydarzenie będzie okazją do zbiórki środków na leczenie i rehabilitację 4 – letniego Jasia Czarnoty.
Sobotni event będzie też szansą podziękowania tym, którzy od czasów wiosennego „odmrożenia” placówek kulturalnych wsparli Muzeum im. Orła Białego swymi charytatywnymi występami i każdą inną formą pomocy. Okazją do tego były:
„Muzyka w samochodzie” (10 maja)
„Dzień Matki, Dzień Dziecka, Dzień Samorządowca” (31 maja)
„Strzelecki Puchar Lata” (21 czerwca)
60. rocznica premiery filmu „Krzyżacy” (15 lipca)
Prezentacja działa Stug IV (25 lipca)
Wernisaż wystawy „I Warszawa nie zawiodła” (15 sierpnia)
13. Grand Off Festiwal – prezentacja nagrodzonych filmów (20-22 sierpnia)
„Mury” na muzealnym placu – w 40. rocznicę Porozumień Sierpniowych (31 sierpnia)
„Strzeleckie pożegnanie lata” (6 września)