Color II Color I

Aktualności

„Jeszcze będzie wspaniale”: Dariusz Bernatek

Już w najbliższą sobotę (19 września) Muzeum im. Orła Białego zaprasza na charytatywny koncert „Jeszcze będzie wspaniale”, w którym wszyscy wykonawcy wystąpią gratis a sam wstęp na imprezę będzie wolny. Kolejnym z bohaterów eventu, który rozpocznie się o godz. 17, a którego dziś „anonsujemy” będzie Dariusz Bernatek. Jutro informacje o następnych sobotnich wykonawcach – Grupie Muzycznej „Klimat”.
Dariusz Bernatek pochodzi z Szydłowca a jego muzycznym autorytetem jest Czesław Niemen. Na koncertach, równie chętnie wykonuje też utwory z repertuarów „Czerwonych Gitar”, Stana Borysa, Bogusława Meca, Zbigniewa Wodeckiego i wielu innych. Tym razem sięgnie, m.in. do przebojów niezapomnianego Piotra Szczepanika a tęsknotę za niedawno pożegnanymi wakacjami wzbudzą zapewne „Zielone wzgórza nad Soliną” – śpiewane niegdyś przez Wojciecha Gąssowskiego. Nie zabraknie też protest songu z lat. 60. „Dziwny jest ten świat”, którego znaczenie w tamtym czasie porównać można do „Przeżyj to sam” Lombardu, czy „dzisiejszego” przeboju „Kocham wolność” w wykonaniu „Chłopców z Placu Broni”.
Przypomnijmy, że koncert „Jeszcze będzie wspaniale” odbędzie się na placu Muzeum im. Orła Białego w najbliższą sobotę (19 września). Początek o godz. 17. Obok Dariusza Bernatka wystąpią w nim Zbigniew Biber i Grupa Muzyczna „Klimat”. Wydarzenie będzie okazją do zbiórki środków na leczenie i rehabilitację 4 – letniego Jasia Czarnoty.
Sobotni event będzie też szansą podziękowania tym, którzy od czasów wiosennego „odmrożenia” placówek kulturalnych wsparli Muzeum im. Orła Białego swymi charytatywnymi występami. Okazją do tego były:
„Muzyka w samochodzie” (10 maja)
„Dzień Matki, Dzień Dziecka, Dzień Samorządowca” (31 maja)
„Strzelecki Puchar Lata” (21 czerwca)
60. rocznica premiery filmu „Krzyżacy” (15 lipca)
Prezentacja działa Stug IV (25 lipca)
Wernisaż wystawy „I Warszawa nie zawiodła” (15 sierpnia)
13. Grand Off Festiwal – prezentacja nagrodzonych filmów (20-22 sierpnia)
„Mury” na muzealnym placu – w 40. rocznicę Porozumień Sierpniowych (31 sierpnia)
„Strzeleckie pożegnanie lata” (6 września)