Color II Color I

Aktualności

„Jeszcze będzie wspaniale”: Zbigniew Biber

Już w najbliższą sobotę (19 września) Muzeum im. Orła Białego zaprasza na charytatywny koncert „Jeszcze będzie wspaniale”, w którym wszyscy wykonawcy wystąpią gratis a sam wstęp na imprezę będzie wolny. Jednym z bohaterów eventu, który rozpocznie się o godz. 17 będzie Zbigniew Biber. Kolejnych „przedstawimy” w następnych dniach poprzedzających koncert.
Zbigniew Biber jest z wykształcenia pedagogiem a zawodowo trudni się też publicystyką - przede wszystkim sportową. Grę na gitarze traktuje jako swoje hobby. Jak opowiadał podczas niedawnej wizyty w Muzeum, gdy zagrał tu słynne „Mury”, za gitarę „wziął się” pod wpływem twórczości Jacka Kaczmarskiego. Sobotni wykonawca jest też instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego oraz ratownikiem drogowym PZMot I stopnia.
Wśród utworów, które przygotowuje na najbliższą sobotę znajdą się, m.in. tak znane jak: „Nasza Klasa”, cytowane już „Mury” oraz niegdysiejsze credo „solidarnościowej walki” – „Modlitwa o wschodzie słońca”.
Przypomnijmy, że koncert „Jeszcze będzie wspaniale” odbędzie się na placu Muzeum im. Orła Białego w najbliższą sobotę (19 września). Początek o godz. 17. Obok Zbigniewa Bibera wystąpią w nim Dariusz Bernatek i Grupa Muzyczna „Klimat”. Wydarzenie będzie okazją do zbiórki środków na leczenie i rehabilitację 4 – letniego Jasia Czarnoty.
Sobotni event będzie też szansą podziękowania tym, którzy od czasów wiosennego „odmrożenia” placówek kulturalnych wsparli Muzeum im. Orła Białego swymi charytatywnymi występami. Okazją do tego były:
„Muzyka w samochodzie” (10 maja)
„Dzień Matki, Dzień Dziecka, Dzień Samorządowca” (31 maja)
„Strzelecki Puchar Lata” (21 czerwca)
60. rocznica premiery filmu „Krzyżacy” (15 lipca)
Prezentacja działa Stug IV (25 lipca)
Wernisaż wystawy „I Warszawa nie zawiodła” (15 sierpnia)
13. Grand Off Festiwal – prezentacja nagrodzonych filmów (20-22 sierpnia)
„Mury” na muzealnym placu – w 40. rocznicę Porozumień Sierpniowych (31 sierpnia)
„Strzeleckie pożegnanie lata” (6 września)