Color II Color I

Aktualności

Light For Belarus w Muzeum

Zaraz po zachodzie słońca 12 września na całym świecie rozbłyśnie "Światło dla Białorusi". W Polsce do akcji zachęca Narodowe Centrum Kultury. Na fasadach budynków instytucji kultury wieczorem, ok. godz. 20.00 pojawiły się zarówno w Warszawie jak i w całym kraju iluminacje historycznej flagi białoruskiej biało-czerwono-białej. W ten sposób solidaryzujemy się z wolnościowymi aspiracjami społeczeństwa białoruskiego i wyrażamy sprzeciw wobec brutalnej polityki władz wobec własnego narodu. Szczególnie Polacy- sąsiedzi Białorusinów, ale także pamiętający i przeżywający w czasach PRL, w  poprzednich pokoleniach trudy i ofiary walki o wolną ojczyznę - winni okazać SOLIDARNOŚĆ z Narodem Białoruskim.

Muzeum im. "Orła Białego" w Skarżysku-Kamiennej włączyło się w tę międzynarodową akcję #LightForBelarus. Przed godziną 20 wyświetliliśmy historyczną flagę Białorusi na kadłubie samolotu SU-7, tak aby był jak najlepiej widoczny dla wszystkich, którzy znajdą się w okolicy Muzeum. Po włączeniu lamp przenieśliśmy iluminację na fasadę jednego z budynków muzealnych. Akcja trwa przez całą noc. 

Zachęcamy wszystkich do okazania symbolicznego gestu SOLIDARNOŚCI z Białorusinami. Nawiązując do niegdyś znanego hasła "Za naszą i waszą wolność" dzisiaj zawołajmy: Niech Żyje Wolna Białoruś !