Color II Color I

Aktualności

Narodowe Czytanie - Balladyna (LINK) 5.09

"Juliusz Słowacki Wielkim Poetą był"...możemy przeczytać u innego polskiego ( a może raczej światowego ) Pisarza :) 

I właśnie w sobotę 5 września odbędzie się 9 edycja Narodowego Czytania - ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo i klasykę polskiej literatury. W całym kraju osoby z różnych środowisk są zapraszane do wzięcia udziału w akcji publicznego czytania wybranego dzieła literackiego w danym roku. Tym razem to właśnie utwór Wielkiego Polskiego Poety będzie rozbrzmiewał w całym kraju. Mowa o "Balladynie" Juliusza Słowackiego. 

Muzeum im. "Orła Białego" włączyło się w tegoroczną edycję zaproszone przez inne instytucje kultury z terenu Skarżyska-Kamiennej: Miejskie Centrum Kultury im. L. Staffa oraz Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. ks.prof. W. Sedlaka. W jedną z postaci utworu wcielił się nasz Dyrektor - Grzegorz Bień. W którą ? Przekonajcie się Państwo sami. Nic prostszego. Wystarczy kliknąć w ten link BALLADYNA  o godzinie 11.30 w sobotę. Od tej pory link będzie aktywny i będziemy mogli obejrzeć i posłuchać utworu Juliusza Słowackiego.

Formuła ON LINE jest w tym roku wyjątkowa ze względu na pandemię. Mamy nadzieję, że jednak nie umniejszy to Państwa pozytywnych wrażeń i zachęci do wspólnego czytania i poznawania bogatego świata literatury i książek.

 

Serdecznie Państwa zapraszamy do udziału w Narodowym Czytaniu 2020. Bądźcie z nami. SOBOTA godzina 11.30  Wystarczy kliknąć tutaj -->>BALLADYNA

 

 Akcja Narodowe Czytanie odbywa się pod Patronatem Pary Prezydenckiej.

Media

https://poczta.nazwa.pl/?_task=mail&_action=get&_mbox=INBOX&_uid=1052&_token=xINqalUMzLtSvU7jWfCLlz8OadnS77YL&_part=3&_embed=1&_mimeclass=image