Color II Color I

Aktualności

"Mury” w Dniu Solidarności i Wolności

„Mury” – legendarny utwór ze słowami Jacka Kaczmarskiego uczcił 40. rocznicę Porozumień Sierpniowych na placu Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej. W uroczystym Dniu Solidarności i Wolności wspólny śpiew poprowadzili Zbigniew Biber i Mariusz Kaczmarczyk.

W samo poniedziałkowe południe (31 sierpnia) nie zabrakło chętnych do wspólnego śpiewania i refleksji nad czasami sprzed czterech dekad i tym na ile dziś jesteśmy zdolni do czczenia niegdysiejszych bohaterów. Uczestnicy spotkania na muzealnym placu  nie mieli wątpliwości, że charyzmatyczny utwór warto dziś zadedykować walczącemu o demokrację narodowi białoruskiemu. Walczący z reżimem Białorusini wielokrotnie powołują się na polski przykład zwycięskiego sierpnia 1980.

Muzeum im. Orła Białego serdecznie dziękuje za wsparcie inicjatywy lokalnemu bardowi i żurnaliście Zbigniewowi Biberowi oraz skarżyskiemu muzykowi Mariuszowi Kaczmarczykowi. Za nagłośnienie imprezy składamy serdeczne dzięki naszym Przyjaciołom z Miejskiego Centrum Kultury a za śpiew – tym wszystkim, którzy  nie pożałowali swego czasu w piękne południe ostatniego dnia wakacji.