Color II Color I

Aktualności

Strzeleckie Pożegnanie Lata w Muzeum

Zawody strzeleckie z karabinków ASG, pokazy grupy rekonstrukcyjnej nawiązujące do obrony przeciwlotniczej we wrześniu 1939 roku oraz  muzyczne przeboje na żywo będą najważniejszymi punktami „Strzeleckiego pożegnania lata”, które odbędzie się w skarżyskim Muzeum im. Orła Białego już 6 września w godz. 14-18. Nie zabraknie też nagród – niespodzianek dla publiczności.

Na pierwszą niedzielę września Muzeum zaprasza przede wszystkim miłośników strzelania z karabinków ASG. Jak pokazały to wakacyjne zawody o „Puchar Lata”, nie brak ich w naszym regionie i  nie tylko. Zawody, które przeprowadzi Strzelecki Klub Sportowy „Patria” odbędą się kategoriach młodzicy, juniorzy i open, a na najlepszych czekają nagrody rzeczowe. Wpisowe do rywalizacji w cenie muzealnego biletu.

Podczas niedzielnego eventu nie zabraknie też nawiązania do 81. rocznicy Wojny Obronnej 1939 roku. Grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej Komisariat w Radomiu odegra, m.in. „scenkę” nawiązującą do komunikatów o bombardowaniach miast polskich. Do pokazu użyta zostanie replika rkm. Wz.28 Browning na podstawie p.lot., działająca na gaz propan.

Całość  umilą występy Grupy Muzycznej „Klimat” i znane wszystkim przeboje.

Impreza odbywać się będzie w godz. 14-18 a na pierwsze 50 osób, które zakupią bilety czekają nagrody – niespodzianki.