Bitwa warszawska na wystawie w Muzeum im. Orła Białego

W samo sobotnie południe – 15 sierpnia otwarta zostanie wystawa poświęcona 100 – leciu bitwy warszawskiej.

Muzeum Orła Białego wypożyczyło 36 banerów, traktujących o tym wydarzeniu z warszawskiego Archiwum Państwowego.

„I Warszawa nie zawiodła” – to tytuł wystawy opowiadającej o decydującej bitwie wojny polsko-bolszewickiej, która w sierpniu 1920 roku rozegrała się na przedpolach naszej stolicy. 36 banerów o wymiarach 100x140 cm poświęconych jest głównie roli Warszawy w zmaganiach Wojska Polskiego z Armią Czerwoną.

Wystawa trafia do Skarżyska z warszawskiego Archiwum Państwowego, które jest jej właścicielem. Materiały do niej udostępniły, m.in.: Narodowe Archiwum Cyfrowe, Narodowe Centrum Kultury, Centralne Archiwum Państwowe i Instytut Józefa Piłsudskiego w Nowym Jorku.

Całość została opracowana w języku polskim i angielskim. Wystawa gościć będzie w skarżyskim muzeum do końca tego roku.