Z podziękowaniem dla wolontariuszy! StuG IV powitany „z honorami”

Sobota 25 lipca 2020 roku z pewnością przejdzie do historii skarżyskiego Muzeum im. Orła Białego. Od tego dnia placówka eksponuje unikatowe działo niemieckie StuG IV, wydobyte u schyłku ubiegłego wieku i restaurowane przy ogromnym wkładzie wolontariuszy ze Stowarzyszenia Ochrony Zabytków Militarnych.
Symbolicznego odsłonięcia tabliczki informacyjnej działa samobieżnego dokonali: prezes Stowarzyszenia Jacek Mikita i dyrektor muzeum Grzegorz Bień. Nowego eksponatu gratulował zastępca prezydenta Skarżyska–Kamiennej Krzysztof Myszka. Kolejny obiekt muzealny podziwiało duże grono turystów.
Wśród gratulacji i podziękowań nie zabrakło pamięci o śp. Andrzeju Lange - byłym dyrektorze placówki, który był inicjatorem niegdysiejszych poszukiwań działa.
Teraz StuG będzie cieszył szerokie rzesze miłośników militariów a skarżyskie Muzeum zaprasza codziennie w godz. 8-20.