Color II Color I

Aktualności

Środa z „Krzyżakami”

610 lat po grunwaldzkim zwycięstwie i 60 lat po premierze filmu „Krzyżacy” skarżyskie Muzeum im. Orła Białego zaprasza na środową (15 lipca) projekcję dzieła, które na ekranach kin zobaczyło niegdyś 32 miliony Polaków. Seans na muzealnym placu rozpocznie się o godz. 21.30 a poprzedzi go dyskusja w gronie historyków i filmoznawców – już o godz. 13.
Dyskusja „Wokół Krzyżaków” odbędzie się w sali muzealnej przy ul. Słonecznej a wstęp na nią jest wolny. Całość będzie można oglądać za pośrednictwem strony Facebookowej Muzeum a przebieg obliczanej na 90 minut dysputy zostanie zarejestrowany i udostępniony na stronie internetowej naszej placówki. „Panelistami” będą prof. zw. dr hab. Wojciech Iwańczak, dr Piotr Kardyś i filmoznawca Jarosław Skulski.
Na 21.30 zaplanowano początek niemal trzygodzinnej projekcji filmu w reżyserii Aleksandra Forda. W tym czasie będzie można skorzystać z miejscowej małej gastronomii. Miejska Komunikacja Samochodowa, która jest współorganizatorem przedsięwzięcia, zapewnia darmowy przejazd autobusami z napisem „Muzeum”. Odjazd z Dolnej Kamiennej (Łyżwy) o godz. 20.15 ulicami: 1 Maja, Dworzec PKP, Sokola, Wiejska, Armii Krajowej, Norwida, Metalowców, Legionów, Staffa, Sportowa do Muzeum im. Orła Białego. Zakończenie seansu planowane jest na godz. 00.45. Po tej godzinie autobusy powrócą ww. trasami.