Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

31 maja w Muzeum im. Orła Białego, nie tylko… darmowe lody i ulgowe bilety dla mam!

Matki, dzieci i samorządowcy będą głównymi adresatami eventu, który na niedzielne popołudnie 31 maja przygotowuje Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej. W godz. 14-18 czekać tu będą liczne atrakcje i… darmowe lody.
Ostatnia niedziela maja może połączyć Dzień Matki z Dniem Dziecka i Dniem Samorządu Terytorialnego. Ten ostatni obchodzony będzie w 30. rocznicę pierwszych wolnych wyborów samorządowych z 27 maja 1990 roku.
Przy zachowaniu wszelkich niezbędnych warunków sanitarnych Muzeum chce w tym dniu w godz. 14-18 zaoferować szereg atrakcji. Na naszym placu będzie można, m.in. podziwiać polską broń od czasów Mieszka I, aż po Powstanie Styczniowe. Zagości też muzealna ekspozycja oręża z XX wieku a wszyscy chętni będą mogli składać i rozkładać broń. Nie zabraknie też muzycznych zagadek z nagrodami a wreszcie stoiska z najnowszymi wyrobami Mesko S.A.
Historię skarżyskiego samorządu przypomni „jednodniówka” ze wspomnieniem wszystkich prezydentów miasta, począwszy od 1990 roku.
Na pierwszych 200 „milusińskich”, którzy nie przekroczą wieku szkoły podstawowej czekają lody – gratis! Mamy, w godzinach imprezy, wchodzą na teren Muzeum kupując bilet ulgowy.