„Na wojskową nutę”

Utwory patriotyczne, piosenki wojskowe i historyczne a wreszcie „wszystko to” co dało się spakować do „muzycznego plecaka” zaprezentowali w ostatnim dniu ferii zimowych młodzi wykonawcy, którzy odwiedzili Muzeum im. Orła Białego. Nad całością fachowy nadzór sprawował Mariusz Kaczmarczyk.
To było prawdziwe muzyczne zakończenie ferii. Młodzi ludzie, pokrzepieni słodkim poczęstunkiem muzealników, czuli się doskonale w murach placówki z Rejowa. Większość wykonawców stanowili uczestnicy zimowisk w Szkole Podstawowej nr 8 i świetlicy Św. Józef. Zaczęli na poważnie, bo w postawie zasadniczej i od „Mazurka Dąbrowskiego”. Praca nad techniką wykonania tej, najważniejszej dla każdego Polaka pieśni zajęła pierwszą godzinę piątkowego spotkania. Później popłynął cały, znany od lat i pokoleń repertuar z „Pierwszą Brygadą” i „Sercem w plecaku” na czele. A następne ferie zimowe… już za rok!