Color II Color I

Aktualności

Pogasły jubileuszowe świece - przed nami kolejne 50 lat pracy!

To był jubileusz na miarę zasług ludzi, którzy w Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej spędzili znaczną część swojego życia. Syci życzeń i gratulacji rozpoczynamy kolejne 50 lat pracy.

Sala widowiskowa Miejskiego Centrum Kultury była świadkiem finałowej gali, którą podsumowaliśmy jubileuszowy rok naszego Muzeum. Jak na taką rocznicę przystało nie zabrakło życzeń od władz kilku szczebli i licznych przyjaciół Muzeum. W imieniu władz wojewódzkich półwiecza gratulował nam wicewojewoda Rafał Nowak. Z życzeniami pospieszyła też posłanka Marzena Okła-Drewnowicz. Nie zabrakło ciepłych słów od władz Skarżyska- Kamiennej reprezentowanych przez prezydenta Konrada Kröniga i jego zastępcę Krzysztofa Myszkę. Urząd Marszałkowski reprezentował nasz niedawny kolega z pracy - Tadeusz Sikora a władze powiatowe Katarzyna Bilska (członek Zarządu Powiatu). Swoich gratulacji nie żałowali przedstawiciele muzeów z kilku miast naszego województwa. Były też ciepłe słowa od służb mundurowych w osobach ppłk. Mirosława Smerdzyńskiego (szefa Wojskowej Komendy Uzupełnień Kielce), st. brygadiera Marcina Machowskiego (Powiatowa Straż Pożarna) i insp. Tomasza Śliwińskiego (Komenda Powiatowa Policji w Skarżysku-Kam.). Uznanie dla naszej pracy wyraził z-ca dyrektora kieleckiego oddziału Narodowego Banku Polskiego Krzysztof Szczerba.

Z kolei nasza placówka odwdzięczyła się upominkami dla tych, którzy nigdy nie żałowali jej wsparcia. W sumie statuetkami, medalami i dyplomami nagrodzono 41 osób i instytucji.

Świadkiem jubileuszu była licznie zgromadzona młodzież ze skarżyskich szkół. Dodatkowych wzruszeń dostarczyli artyści czołowych scen operowych w kraju: Remigiusz Łukomski, Aleksandra Novina-Chacińska i Ewa Szpakowska. Repertuar, zgodnie z całym rokiem, poświęconym Stanisławowi Moniuszce. Tak więc ze sceny MCK pobrzmiewały, m.in. arie z „Halki” i „Strasznego dworu”. Na koniec wszyscy zaintonowali „Bóg się rodzi” – by wkrótce złożyć sobie świąteczne życzenia.

Całość zwieńczył jubileuszowy tort, przy którym życzono sobie kolejnych udanych 50 lat.

Dyrekcja i Pracownicy Muzeum, tą drogą raz jeszcze dziękują za wszystkie życzenia i wszelką życzliwość okazaną przy organizacji 50 – lecia placówki.

 

Foto. Dariusz Turek