Color II Color I

Aktualności

Dzięki darczyńcom, czyli wernisaż „Nowości w zbiorach”

Począwszy od „mikołajkowego” piątku w Muzeum im. Orła Białego oglądać można kolejną ekspozycję „Nowości w zbiorach 2018-2019”. Na całość złożyły się eksponaty podarowane przez 22 darczyńców oraz te zakupione przez placówkę.

Honorowymi gośćmi piątkowego wernisażu byli zastępca prezydenta miasta Skarżyska-Kamiennej Krzysztof Myszka i przewodniczący Rady Powiatu Jacek Jeżyk. Ten drugi odebrał również zasłużone podziękowania za wypożyczenie na wystawę pamiątek po śp. ppłk. Henryku Czechu. Mundur, odznaczenia, legitymacje i fotografie zmarłego przed kilkoma tygodniami Honorowego Obywatela Miasta zajęły poczesne miejsce na wystawie. Trafiły tam dzięki zrozumieniu syna bohatera – Jacka Czecha i jego zięcia – Jacka Jeżyka.

Podziękowanie na ręce rodziny zmarłego wystosowały władze Miasta. Z kolei podziękowania od Muzeum trafiły do licznie reprezentowanych darczyńców, a tym którzy nie byli w stanie zjawić się w Skarżysku dostarczy je poczta.

Nowe zbiory podziwiali też przedstawiciele zaprzyjaźnionego Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum ze Starachowic oraz przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Miasta Andrzej Warwas.

Wystawa będzie gościć w placówce z Rejowa do połowy kwietnia 2020 roku.

 

Foto. Dariusz Turek