Color II Color I

Aktualności

„Seniorzy” odwiedzili muzeum


Każdy kogo pesel rozpoczyna się od liczby 59 i ci jeszcze bardziej doświadczeni mogli skorzystać z weekendowej oferty Muzeum im. Orła Białego za darmo. W dniach 28-29 września skarżyska placówka współrealizowała ogólnopolski projekt „60+ Kultura”.
„Weekend seniora z kulturą” obok „codziennej” oferty muzealników, był też w sobotę okazją do zrobienia sobie zdjęcia na przeszło 60- letnim motocyklu „K–750”, który przed laty opuścił fabrykę motocykli w Kijowie.
Z kolei w niedzielę wielką atrakcją było otwarcie wystawy miniatur dział polskich z września 1939 r. „Strzegąc polskiej ziemi. Armaty 1939 w miniaturze” to wystawa składająca się z sześciu „wrześniowych” armat w skali 1:12. Ich autorem jest pochodzący ze Starachowic Leszek Siembieda. Artysta-plastyk jest też poszukiwaczem, kolekcjonerem i bodaj przede wszystkim pasjonatem wszystkiego co wiąże się z Wojną Obronną 1939 roku.
Zwiedzającym towarzyszyła muzyka w wykonaniu Mariusza Kaczmarczyka. W sobotę i niedzielę na pierwszych 50 „seniorów” czekały „jubileuszowe” (50 – lecie MOB) torby lniane skarżyskiego muzeum.

 

Foto. Dariusz Turek