Amerykańscy żołnierze z wizytą w Skarżysku

Muzeum im. Orła Białego było pierwszym punktem wizyty, którą w poniedziałkowe przedpołudnie złożyli w Skarżysku – Kamiennej amerykańscy żołnierze stacjonujący na kieleckiej Bukówce. Do wizyty w swoim rodzinnym mieście zaprosił ich jeszcze wiosną marszałek województwa Andrzej Bętkowski.

Grupę pięciu przybyszy z Kaliforni, Vermont, Iowy i Minnesoty gościli na Rejowie zastępca prezydenta miasta Krzysztof Myszka i dyrektor muzeum Grzegorz Bień. Duże wrażenie na przybyszach zrobiła przede wszystkim plenerowa ekspozycja muzeum. Zapoznali się też z miejscowymi świadectwami martyrologii mieszkańców Ziemi Świętokrzyskiej w latach II wojny światowej.

Kolejnymi etapami wizyty w Skarżysku było Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia i Zakłady Metalowe „Mesko” S.A.

Foto. Dariusz Turek