Rozstrzygniecie konkursu "Rejów - powrót do przyszłości"

W piątek 1 marca 2019 roku w Muzeum im. Orła Białego miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników konkursu dla uczniów „Rejów – powrót do przyszłości” realizowanego w ramach projektu „180 lecie budowy Huty Rejów przez Bank Polski w 190 rocznicę jego powstania”. Dyrektor Muzeum Monika Kowalczyk-Kogut przywitała gości, a zwłaszcza młodzież- autorów prac konkursowych. Pogratulowała wszystkim uczestnikom nakładu pracy oraz umiejętności współpracy w ramach zespołów. Podkreśliła także rolę realizowanego wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim projektu , który odbywa się w ramach w ramach Programu Edukacji Ekonomicznej. Następnie odczytano protokół Komisji Konkursowej i poznaliśmy wyniki:

- I miejsce - zespół ze SP nr 8 im. Stefana Żeromskiego

- II miejsce - zespół ARKHALIS z SP nr 7 im. Bohaterów Westerplatte

- III miejsce – zespół SZALONA SIÓDEMKA z SP nr 7 im. Bohaterów. Westerplatte

Laureaci otrzymali nagrody książkowe i upominki ufundowane przez organizatorów i zakupione w ramach projektu realizowanego w ramach Programu Edukacji Ekonomicznej NBP.

Nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu będzie wyjazd do Warszawy do Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira Skrzypka w dniu 12 marca 2019 roku.

Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy i podziwiamy ich zapał i pomysłowość. Szczególne podziękowania i słowa uznania kierujemy w stronę opiekunów grup.

Przypominamy, że przed nami bo już 16 maja 2019 roku kolejne niezwykle istotne zadanie projektowe. To Konferencja Naukowa poświęcona inwestycjom Banku Polskiego w XIX wieku.

Wszystkie zadania projektowe są realizowane przy wsparciu Narodowego Banku Polskiego w ramach Programu Edukacji Ekonomicznej.

Foto. Dariusz Turek