Color II Color I

Aktualności

„Ferie dla Orłów”

„Ferie dla Orłów”

W Muzeum im. Orła Białego” w Skarżysku-Kamiennej

14-25 stycznia 2019 r.

 

 

PONIEDIZAŁKI , początek zajęć g. 9.00, 11.00, 13.00

„Historia Skarżyska-Kamiennej w herbie zaklęta” – warsztaty dla dzieci od lat 6

Poznajemy historię miasta skrytą w herbowej symbolice. Jakie mają znaczenie symbole herbowe? Co oznaczają dla nas? Co mówią o przeszłości naszego miasta? Na te i inne pytania odpowiemy w każdy poniedziałek. Zaprojektujemy także własny herb. Uczestnicy zajęć otrzymają pamiątkową Kartę Herbową na której przybiją pieczęcie.

 

ŚRODY, początek zajęć g. 9.00,11.00, 13.00

 „Kryptonim: Orzeł Biały. Komunikacja w armii” – warsztaty dla dzieci od lat 10

Do czego służył gwizdek? Jak w bitwie 1000 lat temu rycerze wiedzieli „kto jest kim”? Dawne „komunikatory” w wojsku to…? Poczuj się jak na poligonie. Przekaż wiadomość bez komórki, bez internetu. Zbudujemy łączność polową i poznamy sposoby porozumiewania się na wypadek braku prądu. Zapraszamy w każdą środę.

 

CZWARTKI , g. 10 – 14 (osada Rydno – park przy ruinach wielkiego pieca)

„Paleolityczne obozowisko zimowe” – pokazy i zajęcia interaktywne prowadzone przez Stowarzyszenie Praosada Rydno

Jak z mrozem i śniegiem radzili sobie osadnicy nad Kamienną 10 tys. lat temu? Jak się ubierali? Czym się zajmowali? Jak mieszkali? – te i inne tajemnice przed nami odkryją dzielni mężowie ze Stowarzyszenia Praosada Rydno. Będą czekać na Was w Zimowym Obozowisku w każdy czwartek od g. 10. Warto dotknąć historii…

 

 

Zajęcia dla grup minimum 10 osób. Zapisy grup i uczestników oraz  więcej informacji: tel. 41-252-02-31 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.