Color II Color I

Warsztaty muzealne

Oferta warsztatów dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Muzeum im. „Orła Białego” organizuje warsztaty dla uczniów, jako część projektu „180 lecie budowy Huty Rejów przez Bank Polski w 190 rocznicę jego powstania” . Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

16 października 2018 roku obchodziliśmy okrągłą 180 rocznice uruchomienia zakładu wielkopiecowego, wybudowanego w ramach inwestycji Banku Polskiego. Był to jeden z wielu zakładów wybudowanych i puszczonych w ruch, jakie powstały w toku planu modernizacji przemysłu hutniczego zapoczątkowanego przez Stanisława Staszica, a kontynuowanego przez Ksawerego ks. Druckiego-Lubeckiego i Bank Polski.

Celem zajęć jest zapoznanie młodzieży z zagadnieniem lokalnych tradycji górnictwa i hutnictwa żelaza ze szczególnym uwzględnieniem Huty Rejów i okresu inwestycji Banku Polskiego w przemysł hutniczy. W trakcie zajęć uczestnicy poznają historię polskiego banku centralnego, a także najważniejsze funkcje i zadania jakie miał kiedyś i posiada dzisiaj.

Zajęcia składają się z czterech modułów, z których każdy trwa ok 20 minut. Każdy z uczestników wybije na koniec warsztatów pamiątkową monetę. Całość trwa ok. 1,5 h ( dwie godziny lekcyjne). Zajęcia poprowadzą pracownicy  Muzeum oraz Pan Łukasz Pastuszyński Specjalista ds. komunikacji Społecznej, Oddział Okręgowy NBP w Kielcach.  W trakcie warsztatów młodzież skorzysta z najnowszej ścieżki edukacyjnej powstałej w wyniku działań niniejszego projektu.

Zajęcia po uprzednim zgłoszeniu odbywać się będą na terenie Muzeum im. „Orła Białego” w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Słonecznej 90

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania grup w terminie od 12 XII.

Ilość miejsc ograniczona. Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY.

Zapisy: tel.: 41 – 252-02-31, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy do zapisywania grup. Warto skorzystać z naszej oferty edukacyjnej.