Poszukujemy

Muzeum im. "Orła Białego" w Skarżysku - Kamiennej poszukuje sióstr Alfredy i Kazimiery Koperek, córek Pawła i Stefanii, urodzonych i zamieszkujących w czasie wojny we wsi Milica pod Skarżyskiem lub ich rodzin.

Siostry Alfreda (urodzona 10 marca 1924 roku) i Kazimiera (urodzona 10 maja 1926 roku) Koperek w czasie II wojny światowej były więźniarkami niemieckiego obozu koncentracyjnego Ravensbrück, a następnie przebywały od kwietnia 1945 roku w Szwecji gdzie były leczone w placówkach Międzynarodowego Czerwonego Krzyża.

Do Polski wróciły statkiem pod koniec 1945 lub 1946 roku.

Podczas pobytu w obozie oraz w Szwecji siostry zaprzyjaźniły się z pochodzącą z województwa łódzkiego Ireną Klepczyńską.

To właśnie pani Klepczyńska poszukuje kontaktu do samych sióstr lub do ich rodzin.

Osoby, które mogłyby udzielić nam informacji o powojennych losach Alfredy i Kazimiery proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy z Muzeum.

Artur Buńko

41 25 20 231 wew. 26