Aktualności

Znaczek turystyczny

 

Znaczek turystyczny o numerze 205 z wizerunkiem czołgu T-34 ponownie jest w sprzedaży. Po czasowej przerwie kolekcjonerzy mogą nabyć znaczek w kasie Muzeum.

Co to jest Znaczek Turystyczny ?

 

To okrągły, drewniany krążek o średnicy 60 mm i grubości 8-10 mm, posiada metalowe oczko do zawieszenia. Awers i rewers przeważnie jest taki sam. Znaczek Turystyczny jest pamiątką z naturalnego materiału - drewna, bez użycia barwników, farb, lakierów, jest w 100 % ekologiczny. Składa się z trzech elementów: samego znaczka, karteczki i naklejki. Stanowi wyjątkową propozycję dla kolekcjonerów

 

 

Zasady gry kolekcjonerskiej są bardzo proste:

1. Należy zebrać dziesięć znaczków opatrzonych kolejnymi dostępnymi numerami *.
2. Następnie odciąć papierowe kupony przymocowane do każdego z nich.
3. Kupony nakleić na formularz, włożyć do koperty i wysłać na adres:

Znaczki Turystyczne, skr. poczt. nr 38, 57-250 Złoty Stok
z dopiskiem „Znaczek Kolekcjonera”

* określenie kolejne dostępne numery oznacza następujące po sobie numery znaczków, istniejących w chwili kompletowania „dziesiątki” kuponów do wysyłki.

Przykład:

Jeżeli posiadamy ZT o nr: 2,4,5,6,7,10,12,13,14,15 to przyjmujemy, że spełniony jest warunek na ZK, chociaż są przerwy w numeracji, ponieważ ZT o nr 3, 8, 9, 11 w chwili wysyłania kuponów nie istnieją.

Gdy znaczki o tych numerach pojawią się i je zdobędziemy, to można je wówczas wykorzystać przy kompletowaniu następnej "dziesiątki" na ZK np. 3, 8, 9, 11, 18, 19, 20, 21, 22, 23

Wykaz istniejących ZT znajduje się w zakładce "Znaczkowe Miejsca Turystyczne" (aktualne) oraz w pliku Wykaz ZT Polski (aktualizacja 2 razy w miesiącu). Dodatkowe pytania nt. zasad gry oraz odpowiedzi na nie można także znaleźć na naszym forum dyskusyjnym w temacie: "Znaczek Kolekcjonera".

Za każdych wysłanych dziesięć kolekcjoner otrzymuje za darmo: Znaczek Kolekcjonera czyli Znaczek Turystyczny, którego nie można kupić w żadnym miejscu jest przydzielany przez centralę w Polsce. Za każdą dziesiątkę jeden, za każdą inny. Na razie w Polsce wydanych jest 50 Znaczków Kolekcjonera, ale wierzymy, że niebawem będzie ich więcej. Wszystkie Znaczki Okolicznościowe (wydawane okazjonalnie), posiadają papierowy kupon zwany JOKER. Tak samo jak w grze w karty, można nim uzupełnić brakujący numer w zbieranej dziesiątce, ale tylko jeden w każdej z nich. Jeżeli z powodów technicznych lub organizacyjnych turysta nie może kupić Znaczka Turystycznego w Znaczkowym Miejscu Turystycznym, istnieje możliwość wysłania brakującego ZT pocztą po udokumentowaniu pobytu w danym miejscu.