Mały Uniwersytet Dziecięcy im. Orła Białego

Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku – Kamiennej zaprasza serdecznie dzieci do zapisów na zajęcia w Małym Uniwersytecie Dziecięcym im. Orła Białego. Spotkanie organizacyjne dla Rodziców odbędzie się 3 października 2016 r. o godz. 17.30 (spotkanie w Sali Wystaw)

Głównym celem Małego Uniwersytetu Dziecięcego im. Orła Białego jest upowszechnianie wśród dzieci znajomości dziedzictwa historycznego i kulturalnego Polski, Europy i świata. Zajęcia opierać się będą na wszechstronnej poglądowości – zdobywaniu wiedzy poprzez bezpośrednie poznawanie rzeczy i zjawisk lub przez zetknięcie się z nimi przy pomocy środków dydaktycznych (tj. modele, multimedia, obrazy). Wykorzystywane również będą różne techniki plastyczne, rękodzielnicze oraz manualne.

Spotkania odbywać się będę w salach wystaw stałych, czasowych bądź pracowni warsztatowej, a także na terenie ekspozycji plenerowej. Sposób przekazywania wiedzy oraz techniki wykorzystywane na zajęciach dostosowane będą do możliwości i wieku odbiorców.

Kształcenie w ramach Uniwersytetu Dziecięcego im. Orła Białego ma charakter cyklicznych zajęć dodatkowych.

Celem projektu jest:

- rozbudzanie wśród dzieci ciekawości wobec otaczającego świata, ciekawości poznawczej i inspirowanie do odkrywania nowych obszarów zainteresowań;

- badanie związków przyczynowo - skutkowych między różnymi wydarzeniami;

- wskazywanie zależności między wydarzeniami z przeszłości a obecnym stanem rzeczy;

- pokazywanie, że zdobywanie wiedzy to bardzo ważna dziedzina życia – wymagająca wysiłku, ale jednocześnie dająca dużą satysfakcję i ogromne korzyści;

- prezentowanie zróżnicowanej oferty edukacyjnej, otwartej na wszystkie uzdolnienia i pozwalającej każdemu dziecku odkryć swój talent.

Zajęcia będą prowadzone raz w tygodniu, w godzinach popołudniowych przez 90 minut. Konkretny dzień i godzina ustalone zostaną po konsultacji z Rodzicami.

Przykładowe scenariusze zajęć oraz informacja jak będą one wyglądać na stronie Muzeum: www.muzeum.skarzysko.pl oraz fanpejdżu: https://www.facebook.com/muzeum.skarzysko