Wystawa „100-lecie harcerstwa w Skarżysku-Kamiennej. 1916-2016”

3 czerwca 2016 r. w Muzeum im. Orła Białego odbyło się się otwarcie wystawy plenerowej: „100-lecie harcerstwa w Skarżysku-Kamiennej. 1916-2016”. W 2016 roku harcerstwo obchodzi 100 rocznice powstania pierwszej drużyny skautowej w ówczesnej osadzie Kamienna. Założycielem i pierwszym drużynowym był Janusz Słoniewski. Drużyna przyjęła imię Stanisława Staszica a jej tradycje kontynuuje I Skarżyska Drużyna Harcerzy im. Stanisława Staszica „Czarna Jedynka” działająca w strukturach Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Wystawa powstała przy współpracy organizacji harcerskich: Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego oraz Polskiego Towarzystwa Historycznego i Muzeum im. Orła Białego.

Wystawę będzie można obejrzeć w Muzeum im. Orła Białego a następnie będzie prezentowana na terenie Skarżyska-Kamiennej. Wystawa przedstawia w formie fotograficznych migawek życie harcerek i harcerzy na przestrzeni minionych 100 lat. Serdecznie zapraszamy wszystkich Przyjaciół i sympatyków harcerstwa oraz wszystkich, którzy chcą poznać najciekawsze wydarzenia skarżyskiego harcerstwa.