Dzień Dziecka w Muzeum im. Orła Białego

Fot. Dariusz Turek

31 maja br. Fundacja „Szlachetne Serce”, przy współudziale Muzeum im. „Orłą Białego”, już po raz drugi zorganizowała dla dzieci ze Skarżyskich placówek zajmujących się opieką i nauczaniem dzieci niepełnosprawnych imprezę z okazji Dnia Dziecka. Od godziny 10.00 do 13.00 dzieci skakały i zjeżdżały na ogromnych pompowanych dmuchańcach, na tradycyjnej trampolinie, lepiły z ciastoliny, rysowały. Fundacja zapewniła im także ognisko z pieczeniem kiełbasek, sokami, wodą do picia oraz słodkości i lody na deser.

Dzieci bawiły się wyśmienicie i zadowolone wracały do szkól.

Fundacja „Szlachetne Serce” pragnie bardzo gorąco podziękować wszystkim sponsorom i osobom, które choć w najmniejszym stopniu przyczyniły się do organizacji imprezy. Przede wszystkim pragnie podziękować Pani Monice Kowalczyk-Kogut Dyrektor Muzeum za nieodpłatne udostępnienie terenu Wielkiego Pieca, Panu Robertowi Bodo Z-cy Dyrektora Muzeum za opiekę podczas imprezy, Panu Krzysztofowi Kucprowi za nieodpłatne udostępnienie Dmuchańcy i dużą dozę cierpliwości, Hurtowniom : „Almark”, „Best”, „Jubilatka”, „Tomwit”, Firmie „Globus” za dostarczone wody, soki, napoje, pieczywo, lody, art. papiernicze, Właścicielowi Restauracji „Zaścianek” za art. spożywcze i nieustającą życzliwość oraz wszystkim Pracownikom Muzeum.

Specjalne podziękowania składamy na ręce Dyrektorów Szkół Panów Marcina Kruka oraz Mariusza Kawy.

Mamy nadzieję, że za rok będziemy bawić się równie wspaniale.

Do zobaczenia na kolejnej imprezie organizowanej przez naszą Fundację.

Beata Rybarczyk-Czajkowska