XXV Rajd Historyczny "Arsenał"

Podczas jubileuszowego XXV Rajdu Historycznego "Arsenał" organizowanego przez 11 Skarżyską Drużynę Harcerzy im. Alka Dawidowskiego dzięki uprzejmości Dyrekcji Muzeum im. Orła Białego jeden z punktów gry terenowej został zlokalizowany na jego terenie. Zadaniem patroli rajdowych było odnalezienie wiadomości ukrytych wśród eksponatów. Wbrew pozorom nie było to proste zadanie, ponieważ szkic z rozmieszczeniem ukrytych wiadomości znajdował się w kabinie samolotu Ił- 14 skąd część patrolu kierowała pozostałymi osobami poszukującymi za pomocą krótkofalówki. W zgodnej ocenie uczestników ten punkt był mimo niesprzyjającej pogody najciekawszym zadaniem na trasie gry.

Muzeum Orła Białego objęło swoim Patronatem XXV Rajd "Arsenał" oraz ufundowało jedną z nagród dla uczestników.

Jarosław Hakenberg