Color II Color I
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 569.

Aktualności

Konferencja nad Kamienną: W stronę badań regionalnych

Muzeum im. „Orła Białego” w Skarżysku-Kamiennej od wielu lat stara się pielęgnować historię wojska i wojskowości, a także przekazywać wiedzę o dziejach regionu i jego znaczącego wkładu w historię Polski.

Istotnym elementem działalności Muzeum jest również podejmowanie pracy badawczej dotyczącej dziejów terenu dzisiejszego miasta, od czasów najdawniejszych po historię najnowszą. Z tego powodu wraz ze Studenckim Kołem Historii Najnowszej UJK przy wydatnej pomocy Instytutu Historii UJK postanowiliśmy rozpocząć cykliczne, coroczne spotkania nad Kamienną, które staną się przestrzenią do wymiany doświadczeń i poglądów dla młodych naukowców z zakresu nauk humanistycznych.

Pierwsze z nich odbędzie się w najbliższy piątek (11.03) o godz. 9:00. Podczas spotkania swoje wystąpienia będą mieli doktoranci z różnych ośrodków naukowych. Całość zainauguruje dr hab. prof. UJK B. Wojciechowska wykładem na temat badań regionalnych. Wszystkie osoby zainteresowane historią Kielecczyzny i nie tylko serdecznie zapraszamy!