Color II Color I

Aktualności

Uroczystości 76 rocznicy egzekucji na Borze 14 lutego 2016

Uroczystości 76 rocznicy egzekucji na Borze 14 lutego 2016 Uroczystości 76 rocznicy egzekucji na Borze 14 lutego 2016

W niedzielę, 14 lutego na osiedlu Bór obyły się uroczystości upamiętniające wydarzenia z lutego 1940 roku, kiedy to w lesie na Borze Niemcy rozstrzelali 360 osób. W uroczystościach rocznicowych udział wzięli: Prezydent Miasta Konrad Krönig, Przewodniczący Rady Miasta Leszek Golik, Starosta Jerzy Żmijewski, posłowie na Sejm RP, związki kombatanckie, delegacje szkół, samorządowcy z gmin ościennych oraz przedstawiciele partii politycznych, organizacji i instytucji.

Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy na osiedlu Bór. Po Mszy Świętej odbyły się uroczystości przy zbiorowej mogile, podczas których przemówienia wygłosili m.in. Prezydent Konrad Krönig, posłowie na Sejm RP: Krzysztof Lipiec i Marzena Okła-Drewnowicz oraz Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Jan Maćkowiak i Wicewojewoda Andrzej Bętkowski. Obchody uświetnione zostały patriotycznym występem młodzieży z Gimnazjum nr 2 w Skarżysku-Kamiennej. Na zakończenie uroczystości delegacje złożyły okolicznościowe wieńce.

Obchody zorganizowano przy współudziale Muzeum im. Orła Białego, Miejskiego Centrum Kultury oraz Centrum Integracji Społecznej w Skarżysku-Kamiennej.