Noworoczne Spotkanie Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej

Noworoczne Spotkanie Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej Noworoczne Spotkanie Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej

15 stycznia 2016 r. w Warszawie dobyło się Noworoczne Spotkanie Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej.Warszawski Klub Przyjaciół Ziemi Kieleckiej skupia ludzi urodzonych w regionie, którzy mieszkają w stolicy.

To przedstawiciele świata kultury, polityki i nauki. Świętokrzyscy górale wspierają rozwój przedsiębiorczości na Kielecczyźnie, popularyzują osiągnięcia społeczno-gospodarcze, naukowe i kulturalne regionu oraz propagują jego walory turystyczne.

Na tegorocznym spotkaniu prezentowały swe walory kulturowe i turystyczne powiat skarżyski i gminy wchodzące w jego skład: Skarżysko Kościelne, Suchedniów, Łączna Skarżysko-Kamienna.

Muzeum zaprezentowało wystawę mobilną z naszych zbiorów.