Color II Color I

Aktualności

Podsumowanie projektu „Wspólnie wkraczamy w przestrzeń kultury”

Podsumowanie projektu „Wspólnie wkraczamy w przestrzeń kultury” Podsumowanie projektu „Wspólnie wkraczamy w przestrzeń kultury”

We wrześniu br. w Muzeum im. „Orła Białego” w Skarżysku-Kamiennej rozpoczęło realizację projekt Kultury Dostępnej pod tytułem „Wspólnie wkraczamy w przestrzeń kultury”. Dofinansowanie na ten cel Muzeum dostało od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w projekcie uczestniczyło 70 podopiecznych z dwóch skarżyskich placówek: 50 z Zespołu Placówek Edukacyjno - Wychowawczych oraz 20 z Zespołu Placówek Opieki, Wychowania i Interwencji Kryzysowej „Przystań”.

W ramach tegoż projektu uczestnicy – podzieleni na grupy- wzięli udział w zajęciach muzycznych (z prowadzącym Piotrem Stefańskim), lepienia z gliny (prowadzący Grzegorz Borys), historycznych (prowadzący Piotr i Tomasz Sasal) i malarskich (prowadzące Aleksandra Potocka-Kuc i Katarzyna Krakowiak). Dodatkowo wszyscy uczestnicy wzięli udział w wycieczkach do Podzamcza Chęcińskiego, Muzeum Historii Kielc i Filharmonii Świętokrzyskiej.

W dniu 10 grudnia 2015 roku w Budynku Głównym Muzeum odbył się wernisaż prac wykonanych przez uczestników projektu. Przybyli goście mogli zobaczyć, wypalone już, efekty prac lepienia z gliny i warsztatów malarskich. Nie obyło się bez podziękowań i to zarówno ze strony Koordynatora projektu dla Dyrektorów podległych placówek (czyli dla pana Marcina Kruka, Pań Martyny Maćkowiak i Małgorzaty Czajkowskiej z Zespołu Placówek jak i Dyrektor „Przystani” Pani Elżbiety Azarowicz) oraz osób, bez pomocy których projekt nie miałby takiego zakresu działania.

Tutaj szczególne podziękowania dla Dyrektor Muzeum Pani Moniki Kowalczyk-Kogut, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Pani Katarzyny Michnowskiej-Małek, Prezes Fundacji „Szlachetne Serce” Pani Kamili Zielińskiej oraz dla wszystkich Pracowników i współpracowników Muzeum oraz Placówek biorących udział w programie.

Na koniec swoje podziękowania dla Dyrektor Muzeum oraz Beaty Rybarczyk-Czajkowskiej przekazali Dyrektorzy, a Ich Podopieczni uhonorowali Koordynatorkę pięknymi Podziękowaniami.