Color II Color I

Aktualności

Wycieczka do Kielc

Wycieczka do Kielc Wycieczka do Kielc

25 listopada wszyscy uczestnicy projektu "Wspólnie wkraczamy w przestrzeń kultury" pojechali na wycieczkę do Kielc. Pierwszym celem naszej podróży była Filharmonia Świętokrzyska. O godzinie 10.00 odbyły się warsztaty, na których dzieci i młodzież zapoznała się z Pieśniami Polskimi.

Nie mogło zabraknąć Mazurka Dąbrowskiego, Poloneza, pieśni Moniuszki,walca Ogińskiego „Pożegnanie z Ojczyzną” czy oberka. Wszyscy poznali też rodzinę instrumentów smyczkowych i cechy, które je charakteryzują. Następnie mieliśmy możliwość wejścia na salę główną filharmonii i uczestniczenia w próbie orkiestry. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności w tym czasie próbę miały tylko osoby grające na …instrumentach smyczkowych.

Mieliśmy więc niepowtarzalną okazję posłuchać jak grają kontrabas, wiolonczela, altówka, skrzypce i wszystkie te instrumenty razem. Wizyta ta okazała się być później największym zaskoczeniem dla uczestników, gdyż większość z Nich w filharmonii po raz pierwszy.

Następnie przeszliśmy do Muzeum Historii Kielc, gdzie podzieleni na 2 grupy zwiedzaliśmy wystawę i braliśmy udział w warsztatach. I tym razem nie zabrakło emocji, kiedy oglądaliśmy sprzęty i dokumenty sprzed kilku wieków (na wystawie) i sprzed kilkudziesięciu lat (na warsztatach). Droga powrotna to oczekiwanie – zajedziemy do McDonalds'a czy też nie? Oczywiście zajechalismy i tak jak poprzednim razem wyszliśmy z pełnymi brzuchami, książeczkami i balonikami.