„60+Kultura”

„60+Kultura” „60+Kultura”

W najbliższy weekend ruszy organizowana po raz trzeci akcja „60+Kultura”, która jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia i ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

W tym roku do akcji przyłączyło się także Muzeum im. „Orła Białego”. Z tej okazji przygotowaliśmy 2-dniowy cykl imprez. W sobotę czyli 26 września zapraszamy na dwa wydarzenia:

- o godz. 14.30 odbędzie się pokaz filmu „Fotografista. Feliks Konderko Jerzy”,

- o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie autorskie z Panią Luizą Łuniewską autorką książki „Szukając Inki. Życie i śmierć Danki Siedzikówny”. Po spotkaniu, Autorka będzie podpisywać swoją książkę. Następnie zapraszamy na wspólne oglądanie Teatru Telewizji „Inka 1945”.

W niedzielę 27 września o godz. 16.00 zapraszamy na prelekcję doktoranta Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach – mgr Kamila Sasala pt. „Wrzesień 1939 roku. Czy Polska była skazana na przegraną?”.

W ciągu tego weekendu, dla wszystkich osób powyżej 60 roku życia, bilety będą w cenie specjalnej 1 zł.