Auta sprzed lat znów w Muzeum

11 listopada swój tegoroczny sezon zakończy grupa „Tylko klasykiem”. Jak przed rokiem, miłośnicy aut sprzed lat postanowili  spotkać się na terenie Muzeum im. Orła Białego a tym samym uczcić Dzień Niepodległości.

„Klasyki” będą z pewnością mocnym akcentem zapowiadanego już świętowania w Muzeum. Zgodnie z tradycją publiczność będzie w tym dniu przyjmowana gratis (godz. 8-16).

Największą atrakcją listopadowego świętowania na placu przy ul. Słonecznej będzie stołeczna grupa „Amatum”, która zaprezentuje wszystkie zbrojne formacje, w których walczyli Polacy w czasie I wojny  światowej oraz z okresu walki o granice II RP. Pokazowi towarzyszyć będzie omówienie wyglądu noszonych w poszczególnych formacjach mundurów i używanego uzbrojenia. Całość wzbogaci stanowisko z ekspozycją historycznego sprzętu.

O szczegółach świętowania 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które zaplanowało skarżyskie Muzeum, będziemy informować na bieżąco.