11 listopada – gratisowe świętowanie w Muzeum

Wielkimi krokami zbliża się 106. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada, jak co roku, Muzeum im. Orła Białego zaprasza do siebie gratis i zapowiada szereg wydarzeń.

Największą atrakcją listopadowego świętowania na placu przy ul. Słonecznej będzie stołeczna grupa rekonstrukcyjna, która zaprezentuje wszystkie zbrojne formacje, w których walczyli Polacy w czasie I wojny  światowej.

Dla pierwszych 500 gości Muzeum przygotowało narodowe kotyliony.

Jak zawsze placówka zaprosi też na świąteczny bigos, który podawany będzie od godz. 13. Tych, którym owego posiłku będzie mało pozostaną stoiska gastronomiczne, serwujące smakołyki na gorąco i na… słodko.

Tegoroczne święto będzie też okazją do wejścia na pokład ORP „Odważny”, który jest udostępniany kilka razy w roku.

Kto nie widział otwartej w połowie września wystawy XIX – wiecznych strojów „W rodzinnym gnieździe, czyli historii stroju nie tylko kobiecego”, tego Muzeum zaprasza do swego budynku.  Czekać w nim będzie jeszcze inna, „ekspozycyjna”  - niespodzianka. Więcej o niej już wkrótce.

Szczegóły listopadowego święta niebawem, ale już dziś rezerwujcie sobie czas na niepodległościowe spotkanie przy ul. Słonecznej.