Nocny blask nowej wystawy w skarżyskim Muzeum

Tuż przed północą zakończył się w piątek wernisaż wystawy „W rodzinnym gnieździe, czyli historia stroju nie tylko kobiecego”, która prezentowana jest w skarżyskim Muzeum im. Orła Białego. Liczni goście podziwiali dziewiętnastowieczne stroje, pochodzące z poznańskiego Muzeum Historii Ubioru.

O swej ekspozycji mówiła podczas wernisażu dyrektor Muzeum z Poznania Anna Moryto. Wpływ rozwoju historii ubioru na nowe technologie stosowane w  XVIII i XIX wieku podkreślał dyrektor skarżyskiej placówki Grzegorz Bień. Atmosfery dopełniała piękna muzyka prezentowana przez skarżyskiego wykonawcę Mariusza Kaczmarczyka.

Wśród licznych gości wernisażu znaleźli się m.in.: zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej Iwona Jeziorska i wiceprzewodniczący skarżyskiej Rady Miasta Paweł Bugajski. Nie zabrakło też członka Rady Muzeum im. Orła Białego: Bogusława Cioka (radny RM). W gronie gości znaleźli się dyrektorzy lokalnych placówek kultury.

Wystawa, która prezentuje stroje z XIX wieku będzie prezentowana w Muzeum im. Orła Białego przez cały rok.