Od dziś można „zdobyć” zaproszenia na wernisaż

Już 13 września o godz. 22, w skarżyskim Muzeum im. Orła Białego, otwarta zostanie wystawa „W rodzinnym gnieździe, czyli historia stroju nie tylko kobiecego”. Zaproszenia na wernisaż  można zdobyć dzwoniąc co prędzej do Muzeum.

Wystarczy zadzwonić pod muzealny numer tel. 41 25 20 231, by uzyskać podwójne zaproszenie na najbliższy piątek. Szkopuł w tym, że z racji szczupłości miejsc w zabytkowym budynku ilość wejściówek jest mocno ograniczona.

Komu nie uda się ich zdobyć ma szanse na zobaczenie nowej wystawy… przez cały rok. Po piątkowym wernisażu ekspozycja będzie dostępna dla szerokiej publiczności od 14 września na parterze budynku przy ul. Słonecznej 90.

Przypomnijmy, że wystawa, z której eksponaty pochodzą z poznańskiego Muzeum Historii Ubioru będzie pierwszą  ekspozycją po niedawnym zakończeniu prac remontowych.  Prezentuje ona stroje, zarówno kobiece, jak dziecięce i męskie. Właścicielem ekspozycji jest Anna Moryto, znana rekonstruktorka strojów z minionych epok. Na co dzień, m.in. właścicielka i dyrektor Muzeum z parteru dziewiętnastowiecznej kamienicy na poznańskim Starym Mieście.

Zapraszamy do polubienia naszego nowego profilu na portalu FACEBOOK:

Muzeum im. Orła Białego FACEBOOK