Historia stroju nie tylko kobiecego...

„W rodzinnym gnieździe, czyli historia stroju nie tylko kobiecego” – to tytuł wystawy która już lada dzień zawita do skarżyskiego Muzeum im. Orła Białego. Uroczysty wernisaż odbędzie się 13 września.

Wystawa, z której eksponaty pochodzą z poznańskiego Muzeum Historii Ubioru będzie pierwszą  ekspozycją po niedawnym zakończeniu prac remontowych w budynku przy ul. Słonecznej. Zgodnie z tytułem prezentować ona będzie stroje, zarówno kobiece, jak i (w mniejszej liczbie) dziecięce i męskie. Właścicielem ekspozycji jest Anna Moryto, znana rekonstruktorka strojów z minionych epok. Na co dzień, m.in. właścicielka i dyrektor Muzeum z parteru dziewiętnastowiecznej kamienicy na poznańskim Starym Mieście. Królują tam: turniury, krynoliny, gorsety i halki, które to ostatnie aktualnie mocno przypominają współczesne … letnie sukienki.

Po piątkowym wernisażu ekspozycja będzie dostępna dla szerokiej publiczności od 14 września, przez cały rok. Zajmie cztery sale lewej strony zabytkowego budynku. Już dziś warto znaleźć czas na jej odwiedzenie.

Serdecznie zapraszamy. Kolejne szczegóły już wkrótce.

Zapraszamy do polubienia naszego nowego profilu na portalu FACEBOOK:

Muzeum im. Orła Białego FACEBOOK