Kolejny Zlot marynarzy znów za rok!

Tylko te, tytułowe słowa pocieszały uczestników zakończonego w niedzielę (25.08.) III Zlotu Stowarzyszenia Rezerwistów Marynarki Wojennej. Ostatni dzień spotkania upłynął pod znakiem opowieści o tradycjach marynarskich i planach na kolejny Zlot.

Bohaterami niedzielnych wykładów były marynarski mundur i krótkofalarstwo. O obu tych kwestiach, ze swadą opowiadał prezes Stowarzyszenia Roman Szychowski. Nie zabrakło wspomnień z lat służby, które dla niektórych marynarzy sięgały w lata 60. i 70. ubiegłego wieku.

Radosnym akcentem były przyjęcia do grona stowarzyszonych kolejnych marynarzy, bo SRMW cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

W ciągu trzech dni pobytu w Muzeum uczestnicy Zlotu zwiedzali Ziemię Świętokrzyską, uczestniczyli w wykładach i wzruszającym koncercie. Czas upływał im niesłychanie szybko a  ze Skarżyskiem rozstawali się nie bez żalu. Wrócą tu znów za rok.

Tymczasem zarówno marynarze, jak i Muzeum im. Orła Białego serdecznie dziękuje publiczności, która gorąco witała marynarzy podczas sobotniego koncertu i znakomicie się na nim bawiła.

Bądź na bieżąco z wydarzeniami w Muzeum i śledź naszego Facebooka