Marynarskie „chcemy być sobą” zabrzmiało na Rejowie

Do późnych godzin wieczornych trwał w sobotę drugi dzień Ogólnopolskiego Zlotu Stowarzyszenia Marynarzy Rezerwy w skarżyskim Muzeum im. Orła Białego. Zwieńczeniem „gorącego” dnia był koncert „Skarżysko-Kamienna Ludziom Morza”.

W drugim dniu Zlotu jego uczestnicy odwiedzili Hutę Szklaną,  by już na Rejowie wziąć udział w wykładzie „O artylerii czarnoprochowej”, który wygłosił Adam Majchrzak – szef Artylerii Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP.

O godz. 18.00 rozpoczął się koncert, na który wstęp był gratisowy a kilkaset pierwszych osób otrzymało gorący posiłek. Wystąpiły zespoły „Klimat” i „Prefect”, więc nie zabrakło okazji do wspólnego śpiewu i tańców. Marynarskie „chcemy być sobą” zabrzmiało pełną piersią. Pomiędzy koncertami uczestnicy Zlotu pojawili się na scenie a zlotowe suweniry wręczali im zastępca prezydenta miasta Iwona Jeziorska i dyrektor Muzeum Grzegorz Bień. Za wspaniałe przyjęcie dziękował w imieniu „zlotowiczów” prezes ich stowarzyszenia Roman Szychowski. On sam został podczas tej gali odznaczony Medalem 80-lecia Odrodzonego Wojska Polskiego. Swoich oklasków nie szczędziła marynarzom i wykonawcom, m.in. zastępca prezydenta miasta Iwona Jeziorska. Byli też rezerwiści ze Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy z Jednostki na kieleckim Stadionie.

Warto dodać, że na sobotni wieczór, jak co roku, pięknie podświetlono kuter ORP „Odważny”, na którego pokład można było wchodzić przez dobre trzy godziny.

Przed marynarzami jeszcze jeden dzień Zlotu, w którym z pewnością nie zabraknie planów na kolejny rok.

Bądź na bieżąco z wydarzeniami w Muzeum i śledź naszego Facebooka