Kultowa audycja radiowa w skarżyskim Muzeum

„Kochane Lato z Radiem”, już nie mogę, więc piszę…” – śpiewał o słynnej radiowej audycji kabaret OT.TO. Tymczasem już 17 lipca (środa) „kochana” audycja zagości na placu Muzeum im. Orła Białego. Program zaczynający się od słynnej „Polki Dziadek” zawita do Skarżyska-Kamiennej w godz. 9-12.

To już przeszło 53 lata, od kiedy radiowa „Jedynka” czaruje swoich słuchaczy pełnym muzyki, rozmów o uczuciach i bieżących informacji w różnych językach programem. Jak zwykle nie brak w niej i fragmentów letnich powieści a najstarsi słuchacze wzdychają do legendarnego „Kącika złamanych serc”. Tym milej, że w tym roku radiowa „Jedynka” postanowiła zawitać na Rejów.

Skarżyskie „wejścia antenowe” odbywać się będą co godzinę a zdominować je ma tematyka morska. Nic dziwnego, wszak Muzeum może poszczycić się posiadaniem jedynego kutra torpedowego ze słynnego projektu 664. ORP „Odważny”, który stoi na muzealnym placu to jednostka zapamiętana, m.in. za sprawą „występu” w filmie „Podróże Pana Kleksa” (1985). „Morskości” przydaje Muzeum doroczny Ogólnopolski Zlot Marynarzy, który w sierpniu ponownie zawita do Skarżyska.

Chętnych do spotkania z doskonale znanym dziennikarzem, prezenterem i autorem Romanem Czejarkiem oraz jego radiową „ekipą” zapraszamy na muzealny plac w godz. 9-12.