Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

III Ogólnopolski Zlot Marynarzy coraz bliżej

Już tylko tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia III Ogólnopolskiego Zlotu Marynarzy Rezerwy w skarżyskim Muzeum. Tym razem „wilki morskie” zjawią się nad Kamienną w dniach 23-25 sierpnia.

To już po raz trzeci, Muzeum im. Orła Białego podejmować będzie członków Stowarzyszenia Rezerwistów Marynarki Wojennej. Rzec by można, że wszystko zaczęło się w 2022 roku, ale tak naprawdę geneza marynarskich spotkań nad Kamienną sięga lat 70. ubiegłego stulecia i początków kutra ORP „Odważny”, który jest symbolem obecności floty morskiej w „grodzie kolejarzy”.

Tegoroczny Zlot będzie z pewnością kolejną okazją do odnowienia starych przyjaźni i wymiany wspomnień z żołnierskiej młodości. Nie zabraknie też akcentów przeznaczonych dla publiczności, która zwykle entuzjastycznie reaguje na postacie w marynarskich mundurach. Kulminacją III Zlotu będzie tradycyjny koncert „Skarżysko-Kamienna ludziom morza”, który zaplanowano na sobotni wieczór (24 sierpnia). Zgodnie z tradycją z lat minionych wstęp nań pozostaje gratisowy a na spragnionych atrakcji widzów czekać będą liczne kramiki i stoiska gastronomiczne.

Czekaja nas więc trzy dni „morskich opowieści” a o szczegółach będziemy informować już wkrótce.