W hołdzie powstańcom

O godz. 9, we wtorek (18 czerwca), już tradycyjnie ruszymy z młodzieżą pod pomnik poświęcony uczestnikom Powstania Styczniowego. Obok patriotycznego capstrzyku, na jego uczestników czeka ognisko w ruinach wielkiego pieca.

Już jutro, jak co roku, wraz z delegacjami skarżyskich szkół podstawowych udamy się pod leśny pomnik w Rejowie. Wspólnie uczcimy 61. rocznice odsłonięcia obiektu, który niegdyś ufundowało lokalne społeczeństwo. Pomnik upamiętniający uczestników najdłuższego w naszych dziejach powstania narodowego został przed kilkoma laty odnowiony dzięki środkom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum im. Orła Białego. Młodzieży ze skarżyskich szkół podstawowych i muzealnikom towarzyszyć będzie klasa mundurowa z Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych.