Głodnych (w Muzeum) nie było

„Co jedli nasi rodacy 200 lat temu?”… zjedliśmy i my podczas niedzielnego IV Pikniku Gastronomicznego w skarżyskim Muzeum im. Orła Białego. Jak tradycja każe na plac przy ul. Słonecznej zjechali producenci miodów, serów, domowych wypieków mięs i wędlin,  a na deser ciast oraz regionalnych napojów. Prym wiodły koła gospodyń wiejskich.

Tegoroczny Piknik Gastronomiczny zaspokajał oczekiwania jego publiczności. Ci, którzy nasycili łaknienie i pragnienie chętnie sięgali po inne rozrywki, strzelając z broni ASG, czy… trafiając do muzealnej bramki piłkarskiej. Ta ostatnia, nie przypadkiem, przybrała na ten dzień barwy… pomarańczowe. Goli było całkiem sporo. Do dyspozycji gości, wśród których była Zastępca Prezydenta Miasta Iwona Jeziorska trafiło wszystko co zgromadzono na muzealnym placu.

Wielkie zainteresowanie wzbudziły prezentacje Stowarzyszenia Artylerii Dawnej „Arsenał”, które zaprezentowało artyleryjskie sceny z Powstania Kościuszkowskiego. Swoich fanów miały też wyroby rękodzieła artystycznego.