Piknik gastronomiczny w Muzeum: „Co jedli nasi przodkowie 200 lat temu?”

Już za niespełna dwa tygodnie, w niedzielę 16 czerwca Muzeum im. Orła Białego zaprasza na IV Piknik Gastronomiczny „Co jedli nasi przodkowie 200 lat temu?”. Tegorocznym „gościem specjalnym” imprezy będą stołeczni artylerzyści, którzy odtworzą epizody z Insurekcji Kościuszkowskiej.

Już po raz czwarty plac przy skarżyskiej ul. Słonecznej gościł będzie piknik „Co jedli nasi przodkowie 200 lat temu?”.  Jak co roku, nie powinno zabraknąć przede wszystkim dobrego jadła. Będą więc stoiska kół gospodyń wiejskich, tradycyjne miody, sery i wędliny. Nie zabraknie też przetworów domowych i wyrobów Browaru Bałtów. Swoje stoiska mieć będą przedstawiciele rękodzieła artystycznego.

Grupa artylerzystów kilkakrotnie odtworzy epizody z Insurekcji Kościuszkowskiej, której 230. rocznicę

obchodzimy w tym roku.

To tylko część z atrakcji, które „zmieszczą się” w godz. 11-18. Szczegóły dorocznego pikniku już wkrótce.