Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Delegacje skarżyskich szkół zagoszczą pod powstańczym pomnikiem

18 czerwca delegacje skarżyskich szkół podstawowych spotkają się pod rejowskim pomnikiem upamiętniającym bohaterów Powstania Styczniowego. Po leśnym capstrzyku wszyscy spotkają się w ruinach wielkiego pieca na wspólnym ognisku.

Jak co roku Muzeum im. Orła Białego zaprasza młodzież skarżyskich szkół podstawowych na czerwcowe spotkanie upamiętniające, już 161. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego i kolejną, przypadającą w czerwcu 61. rocznicą odsłonięcia pomnika jemu poświęconego.

Już o godz. 9.00 zebrani wyruszą sprzed Muzeum do lasu i pod sam pomnik, który niegdyś ufundowało lokalne społeczeństwo. Przed kilkoma laty, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, muzealnicy odnowili tenże, ku radości wszystkich go odwiedzających. Przemarsz delegacji szkół, jak zawsze, będzie zapewne pięknym akcentem patriotycznym i przeżyciem dla młodzieży.

Po uroczystościach pod pomnikiem ich uczestnicy przemieszczą się  w ruiny wielkiego pieca, gdzie Muzeum zapewni wszystkim ognisko z kiełbaskami i pieczywem.