Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Słodkiego miłego… strzelania i kucyków „ujeżdżania”!

Pełen słodyczy był niedzielny Dzień Dziecka, zorganizowany przez skarżyskie Muzeum im. Orła Białego. Milusińskim nie zabrakło fundowanej przez organizatorów cukrowej waty, konkursowych emocji na strzelnicy ASG, zwycięskiego koła fortuny, gier, zabaw i wszystkiego, czego tylko dziecięca dusza zapragnie.

Tegoroczne świętowanie na muzealnym placu trwało przez równe siedem godzin. Już tradycyjnie, sporym zainteresowaniem cieszyły się rycerskie pojedynki toczone na miecze z pianki a całości „średniowiecznego” warsztatu woja dopełniały przejażdżki na koniu i kucyku.

„Oblężona” była piłkarska bramka i dziecięce tunele. „W cenie” okazały się być fotografie z „wojskiem amerykańskim”. Swoje, bardzo popularne stoisko, miało Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Ci, którzy chcieli zdobyć dziecięce tatuaże wyjechali ze Słonecznej pokryci nimi w każdym wybranym miejscu. Nie było też głodnych, bo obok gratisowej waty, kusiły pyszne lody i inne bardziej „wytrawne” przysmaki.

Wśród bardzo licznych gości znaleźli się, m.in. wicestarosta Katarzyna Bilska i zastępca prezydenta Skarżyska Iwona Jeziorska. Z miejscowych radnych Słoneczną odwiedzili Monika Łapaj oraz Adam Ciok.

Kolejny event na muzealnym placu już za niespełna dwa tygodnie. 16 czerwca Muzeum zaprasza na trzecią edycję pikniku „Co jedli Polacy 200 lat temu”.