Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

W Muzeum: Noc do innych niepodobna

Obawy przed deszczem nie wpłynęły na frekwencję podczas sobotniej „Nocy Muzeów” w placówce przy ul. Słonecznej w Skarżysku. Ci, którzy odwiedzili ją, w ciągu pięciu godzin „Nocy” mogli liczyć na szereg gratisowych atrakcji.

Całość o godz. 17 rozpoczął wystrzał armatni, po którym przybysze ruszyli ku kokpitowi „Odważnego”, który to kuter był w ten szczególny wieczór otwarty dla wszystkich. Kolejki zdarzały się też na strzelnicy ASG i przy muzealnym kole fortuny, które dawało wygraną każdemu.

Na autorskie oprowadzanie zapraszał Mieszko Ogonowski a wielkie zainteresowanie wzbudzał obecny na placu marynarz z „Odważnego” Janusz Sidorowicz. Dużych emocji dostarczali żołnierze służby czynnej. Gorące oklaski zbierał lokalny bard Zbigniew Biber, który dwukrotnie chwytał za gryf swej gitary.

Nikt też nie pozostał głodny, o co zadbały, przede wszystkim „Kierzanki”. Całość zakończył ponowny wystrzał artyleryjski.

Muzeum serdecznie dziękuje wszystkim sobotnim gościom, wykonawcom i tym, którzy pospieszyli z życzeniami z okazji Dnia Muzealnika.

Już 2 czerwca placówka z Rejowa zaprasza na doroczny event z okazji Dnia Dziecka. Oj, będzie się działo!