Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Radosne wspomnienie Konstytucji w Muzeum

To była pełna radości 233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w skarżyskim Muzeum. Nie zabrakło atrakcji, a przede wszystkim wspaniałej frekwencji publiczności.

Choć impreza oficjalnie rozpoczynała się w południe, to już od rana plac przy ul. Słonecznej tętnił krokami turystów. Razem miało ich w tym dniu przybyć kilka tysięcy.

Od samego południa można było korzystać z przejazdów konnych i podziwiać zjeżdżające na plac samochody stowarzyszenia „Tylko klasykiem”. Jak co roku wielbiciele „klasycznych” pojazdów mieli przy Słonecznej swoją inaugurację sezonu. Atrakcje hippiczne tym razem zaoferował Ośrodek z Ingnacówki. Kto wolał cztery kółka wybierał rundy muzealnym samochodem GAZ  67 - B.

Tylko po polsku grał zespół „Klimat”, który przeniósł publiczność w lata 80. i 90. ubiegłego stulecia. Życiem tętniły stoiska gastronomiczne a wiele emocji wzbudził strzelecki konkurs z broni ASG, w którym, obok fantów można było wygrać darmowe przejazdy wspomnianym „Czapajewem” i pobyt na ognisku w ruinach Wielkiego Pieca.

To był dzień pełen uśmiechu, w którym duma z dokonań naszych przodków łączyła się z radością płynącą z historycznego dziedzictwa, które im zawdzięczamy.

Całości dopełniła piękna pogoda a na kolejny event Muzeum zaprasza już 18 maja, w ramach „Nocy Muzeów” (godz. 17-22).