Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Patriotyczna radość na majówce w „Muzeum”

Pełne radości mają być tegoroczne obchody „majówki” w Muzeum im. Orła Białego. Rozpoczną się one już 2 maja a swą kulminację mieć będą w dniu 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Święto flagi (2 maja), które w naszym kraju obchodzone jest już po raz 20. zaakcentowane zostanie wręczaną do każdego zakupionego w tym dniu biletu, biało-czerwoną chorągiewką.

3 maja rocznicowy event rozpocznie się o godz. 12. Wówczas na muzealny plac zaczną zjeżdżać uczestnicy inauguracji sezonu grupy „Tylko klasykiem”. Pojazdy z całego świata, liczące sobie często po kilkadziesiąt lat cieszą się niezmiennym powodzeniem i zainteresowaniem.

Od godz. 13 koncertować będzie grupa „Klimat”. Muzycy gościć będą przy ul. Słonecznej przez około półtorej godziny a wystąpią tym razem jedynie w rodzimym repertuarze.

Pomiędzy godz. 14 a 15 na strzelnicy ASG trwać będą strzelania konkursowe a w pozostałym czasie eventu (do godz. 18) będzie tu sobie można po prostu postrzelać.

Przez cały dzień można skorzystać z przejazdów samochodem GAZ 67 – B. Zaprezentuje się również Grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej Komisariat Radom, która da pokaz szermierki mundurowej. Najmłodsi będą mogli skorzystać z przejazdów konnych a wierzchowce z Ignacówki z pewnością zadowolą każdego.

Całość uzupełnią stoiska gastronomiczne i  prezentujące różnego rodzaju rękodzieła.

Rocznicowy event potrwa do godz. 18.